To nie jest tak, że ja chodzę ubrany elegancko zawsze, ale no lubię czasem się odstrzelić. Po tylu latach i po tym jak bardzo przesiąknąłem tym stylem, to wiadomo, że głównie można mnie zobaczyć w koszuli i spodniach w kant, ale przecież wszystko jest dla ludzi, a inspiracje można czerpać z każdego stylu, po prostu ze wszystkiego. Jedyne, o co warto zadbać wg mnie nieważne czy mówimy o elegancji czy techwearze, to jakość. I nawet nie że szwy mają być idealnie równe, tkanina z najbardziej delikatnej hiqh quality przędzy, ale żeby po prostu te ubrania powstawały w etycznych warunkach, żeby dało się prześledzić ich produkcję chociaż trochę, bo dopiero suma tysięcy naszych wyborów konsumenckich będzie miała wpływ na to, czy coś się zmieni w tym świecie mody, czy nie.

To nie oznacza, że już nigdy w życiu nie możesz kupić spodni w Zarze, bo my naprawdę nie potrzebujemy garstki osób ledwo dających radę wyszukiwać etycznie wykonanych ubrań i ciągle sfrustrowanych, że inni nie zwracają uwagi na środowisko. My potrzebujemy zdrowego umiaru, czyli kupowania mniej, a lepiej. Koszuli, która wytrzyma 3 lata zamiast takiej, która wytrzyma 3 miesiące, czy spodni, które nie przetrą się po jednym sezonie. Jak dbasz o swoją szafę to nawet z tymi wyżej wspomnianymi spodniami z Zary Twój bilans nadal będzie bardzo dobry. 

Jeżeli przez te ostatnie lata ceny praktycznie wszystkiego poszły do góry, a ubrań utrzymają się w tym samym miejscu no to umówmy się, że gdzieś musi być haczyk. Czasem odmówienie sobie jest naprawdę trudne, że ciągle nam się wydaje, że czegoś nam brakuje, a czasem mamy po prostu pewne zachcianki jak szlafrok z wyprzedaży. Chcę powtórzyć jeszcze raz, że moim zdaniem nie chodzi o to, aby wszystkiego sobie odmawiać, ale żeby zachować umiar w kupowaniu ubrań, aby z nich faktycznie korzystać, naprawiać, a jak się już nie podobają, to puszczać dalej.

Jeżeli podoba Ci się moje podejście do mody, to zaobserwuj mój profil. Bardzo dziękuję ????

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *