Z mojego doświadczenia mężczyźni najczęściej szyją lub kupują garnitury przed swoim ślubem. Nic dziwnego, w końcu jest to jeden z najważniejszych dni w życiu i chcemy wyglądać wtedy wyjątkowo. Jak jednak taki garnitur wybrać? Mam na imię Kamil i witam Was z salonu Buczyński w Poznaniu, a dziś opowiem o tym, od czego zacząć wybieranie garnituru ślubnego.

Najważniejszą informacją, jaka jest potrzebna przy wyborze odpowiedniego garnituru ślubnego, to to, w jakiej stylistyce jest utrzymany ślub. Inny garnitur wybiera się, jeżeli ślub jest w stylu glamour, klasycznym, a inny, kiedy mówimy o ślubie boho. Poziom formalności jest kluczowy i jeżeli jesteśmy w stanie go określić, to cała reszta pójdzie naprawdę sprawnie.

Pamiętaj, że nie musisz być dopasowany kolorystycznie do dekoracji sali czy kolorów wesela, ale stopień elegancji jest tu kluczowy. Jeżeli Twój ślub odbędzie się w pałacu, to nie powinieneś występować w beżowym garniturze, a jeżeli na plaży, to klasyczny formalny smoking może być już zbyt formalnym. Z drugiej strony to jest Twój dzień i to Ty masz się czuć wyjątkowo, także traktuj te wskazówki jako drogowskazy, a nie coś obligatoryjnego.

Kiedy wiemy, czy szukamy smokingu na ślub glamour, czy garnituru do wszystkiego, czy czegoś nietypowego pod względem koloru czy wzoru, czy będzie to garnitur jesienny, czy na ślub latem przy 30 stopniach, to ja też wiem, po jakich tkaninach się poruszać. Krój schodzi na dalszy plan, bo te kwestie można omówić podczas na gotowych przykładach na manekinach albo podczas przymierzania różnych garniturów, które są na miejscu. Mając garnitur na sobie łatwo stwierdzić, czy podobają nam się spodnie z wyższym czy niższym stanem, czy preferujemy klapy w szpic czy otwarte i tak dalej.

Wiedząc też, jak formalnie chcemy być ubrani, łatwiej jest szukać inspiracji i dlatego to jest pierwszy krok w szukaniu tego idealnego garnituru ślubnego. Jeżeli niedługo czeka Cię ślub i chcesz się dowiedzieć więcej o elegancji, to zaobserwuj nasze profile. Bardzo dziękuję!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *