Mamy dzisiaj 1.01.2024, ale nagrałem ten film 31.12.2023. Dla wielu jest to czas refleksji, a dla mnie? Dzień jak co dzień.

Nie wiem, jak Ci minął rok, a Ty nie wiesz, jak minął mi. Nie mam więc żadnych złotych rad, ale chciałbym powiedzieć, że nie ma niczego złego w spędzeniu tego dnia samemu, nie idąc na imprezę i nie spisując rachunku sumienia. 

Aktualnie nowy rok może znaczyć dla Ciebie tylko tyle, że będziesz się musiał znów przyzwyczaić do nowej daty, jak uczniowe w szkołach kreślący ostatnie cyferki na marginesie. Może Twój czas podsumowań już był, a może dopiero nadejdzie, może nie chcesz go uzależniać od daty, a ważnego wydarzenia. Kupna domu, narodzin dziecka, zaręczyn. Końca związku czy utraty pracy. Rozpoczęcia studiów z pasji, a nie przymusu, zakończenia procesu terapii. Takie wydarzenia w naszym życiu pojawiają się ciągle i to od nas zależy, jaką nadamy im wagę.

Jeżeli Twoim czasem refleksji jest Nowy Rok, to mam nadzieję, że jesteś zadowolony z jego przebiegu. Dla mnie też jest to czas, w którym nad wieloma rzeczami się zastanawiam, wiele akceptuję, a wielu daję odejść. Czasem jednak, po prostu, chcę obejrzeć serial i wypić pół litra coli, a nad swoim życiem pozastanawiać się w swoim czasie. Kiedy jestem gotowy na wyciągnięcie wniosków.

Moi drodzy, nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam wszystkiego dobrego w nowym roku. Obyście nie martwili się w nim za wiele i dali sobie trochę luzu, bo choć często nie dostajemy od życia tego, czego chcemy, to może to być lekcja, której potrzebujemy.

Na wiele rzeczy, które się dzieją, możemy nie mieć wpływu, ale to, jak na nie zareagujemy i czy je zaakceptujemy, zależy tylko od nas.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *