Piękna pogoda się nam trafiła na nagrywki na początek wiosny, co? No dobra, ale nie ma sensu odwlekać tego tematu, bo wszystkich pewnie tego lata czekają jakieś wydarzenia wymagające eleganckiego ubioru, a jednocześnie nie chcielibyśmy się przegrzewać w naszych garniturach. Jakie tkaniny moim zdaniem najlepiej sprawdzą się na lato?

Jeżeli chodzi o marynarki czy spodnie, to ja mam dwa swoje ulubione typy i jest to wełna typu tropik, a także len. Tropik to rodzaj splotu, gdzie wełna jest zapleciona w taki koszyk, dzięki czemu między włóknami dobrze przepływa powietrze. Najłatwiej sprawdzić, czy wełna jest tropikiem, na spodniach, ponieważ w dolnej części nogawki zazwyczaj nie ma podszewki. Jak tkanina prześwituje, to oznacza, że będzie oddychać. 

Len z kolei również jest najczęściej tkany tak, aby przepuszczał, powietrze, a do tego bardzo dobrze pochłania wilgoć. Nawet jeżeli jest nam gorąco, to przez długi czas w ubraniach lnianych po prostu nie czujemy się mokrzy. Len jednak sprawdzi się w mniej formalnych sytuacjach ze względu na swój mocno casualowy charakter i wszechobecne zagnioty, które są jego cechą, a nie wadą. Jeżeli chcesz ograniczyć gniecenie, szukaj lnu z domieszką wełny. Ja mam tutaj garnitur uszyty z mieszanki mniej-więcej pół na pół i jest to jeden z moich ulubionych materiałów letnich.

Konstrukcja marynarki ma pewne znaczenie – jeżeli Twoja marynarka ma podszewkę, to zwróć uwagę na to, aby była to wiskoza, acetat lub cupro, czyli materiały przepuszczające powietrze. Podszewka poliestrowa sprawi, że będziesz się czuł bardzo niekomfortowo, ponieważ poliester tkany ciasno nie przepuści nawet najmocniejszego powiewu wiatru. Zadbaj też o to, aby to powietrze miało gdzie płynąć, czyli zdecyduj się na ubrania ciut luźniejsze, niż zazwyczaj. W wąskiej nogawce przylegającej do ciała dużo szybciej będzie Ci gorąco.

Jakie są Twoje sposoby na komfort termiczny latem w garniturze? Jeżeli interesują Cię porady modowe, to zaobserwuj mój profil. Bardzo dziękuję! ????????

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *