Oglądacie te wszystkie filmiki i słuchacie gościa w garniturze, a sami nie wiecie, od czego zacząć? Właśnie taką wiadomość ostatnio dostałem i wiecie co? Faktycznie, jest w tym sporo racji. Z tego powodu dzisiaj powiem wprost od czego zacząć, przynajmniej w temacie eleganckich butów. Jakie pantofelki kupić jako te pierwsze?

Zacznijmy może od tego, aby tych butów nigdy nie nazywać pantoflami, bo to jest strasznie nieprecyzyjne. Najpopularniejsze typy butów to oksfordy i derby, które pokażę na zdjęciach, bo moje są aktualnie u szewca. To są buty wiązane i oksfordy są najczęściej butami typowo garniturowymi. Dwa kolejne rodzaje to loafersy, czyli buty wsuwane i monki, czyli buty zapinane na klamerki. To są klasyczne buty i nigdy nie wyjdą z mody, a znając ich nazwy łatwiej Ci będzie poruszać się po świecie klasycznej elegancji.

I teraz, jeżeli miałbym dzisiaj kupić swoje pierwsze eleganckie buty, to byłby to ciemnobrązowe monki. Wybrałbym je ze względu na uniwersalność – po pokremowaniu ciemnym kremem do butów można je założyć do granatowego garnituru i wyglądają w miarę elegancko, ale sprawdzą się też z prostymi jeansami, koszulą i sportową marynarką. Poszedłbym w brąz właśnie ze względu na zestawy smart-casualowe i nawet casualowe, ponieważ czerń zawsze będzie trochę bardziej elegancka i niekoniecznie zagra np. z chinonami i Tshirtem. Brązowe monki za to można tak nosić bez problemu.

Nie kupiłbym oksfordów, bo są butami stricte do garnituru, derbów, bo nie jestem fanem butów wiązanych, ani loafersów, bo na pierwsze buty mogą być trochę za odważne. Monki są gdzieś pomiędzy i można je nosić bardziej, jak i mniej elegancko, a ja właśnie chciałbym te buty nosić dość często, aby już od początku uczyć się tego, jak można je łączyć. Jeżeli szukasz porad modowych i interesuje Cię klasyczna męska elegancja, to zaobserwuj mój profil. Bardzo dziękuję ????????

Koszula i spodnie: @buczynski_tailoring
Pasek: @sartolane
Buty: @buczynski_tailoring / @carminashoemaker / @crownhillshoes

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *