15.10.2023 – jest to data, którą koniecznie musisz mieć zapisaną w kalendarzu. Dzień wyborów.

Nie będę Ci mówił na kogo głosować. Jeżeli jednak masz czynne prawo wyborcze, to bardzo mocno zachęcam Cię abyś z niego skorzystał. Abyś przejrzał, jakich masz kandydatów w swoim mieście, zrobił Latarnika w internecie lub jeszcze inny test, i żebyś znalazł w tę niedzielę czas na spacer do miejsca, w którym możesz oddać głos. 

Na stories dodam odnośniki do przydatnych informacji, ale piguła wiedzy znajduje się również poniżej.
➡️ Jeżeli nie wiesz, jak głosować, bo to będzie Twój pierwszy raz, nie martw się – nie ma w tym absolutnie nic złego. Najwygodniej miejsce głosowania sprawdza się w aplikacji mObywatel, możesz jednak sprawdzić też swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców po prostu wpisując tę frazę w Google.
➡️ Jeżeli sprawdziłeś i miejsce głosowania nie odpowiada miejscu, w którym będziesz 15.10.2023, masz dwie opcje. Pierwsza z nich to zmiana miejsca głosowania, na co masz czas tylko do 12.10.23. Robi się to od ręki w internecie składając wniosek przez profil zaufany.
➡️Druga opcja to pobranie zaświadczenia o prawie do głosowania – musisz jednak mieć na uwadze, że dostaniesz je tylko raz i JEST ONO POTRZEBNE podczas oddawania głosu. Możesz to wtedy zrobić w dowolnym miejscu głosowania.

Żeby nie odchodzić aż tak bardzo od tematu mojego profilu – to, jak jesteś ubrany podczas głosowania, nie ma najmniejszego znaczenia 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *