Ludzie noszący zegarki dzielą się na dwa typy – albo noszą klasyczne czasomierze, albo smartwatche. Dzisiaj mam filmik dla tych pierwszych, bo pożyczyłem kilka pięknych dzieł sztuki od Filipa prowadzącego sklep Timecatchers. Jak dobierać zegarki do eleganckich stylówek?

Zestawy eleganckie – kiedy planujesz założyć garnitur, to teoretycznie Twój zegarek powinien być subtelny i nierzucający się w oczy. Proponuję wybrać zegarek na cienkiej kopercie i skórzanym pasku, który kolorystycznie będzie się zgrywał ze spinkami do mankietów. Mój typ? Ten oto Cartier Tank Solo.

Biznes – Marynarka z fakturą i spodnie w kant, ale nie do kompletu. Luźniejszy zestaw pozwala na zdecydowanie więcej, ale sam stawiam na skórzane paski, tym razem jednak przy ciekawszych kopertach. Moja prywatna Omega Seamaster Cosmic, pochodząca właśnie ze sklepu Filipa, to idealny przykład. Kolor paska dopasowuję zawsze pod kolor innych elementów skórzanych.

Smart-casual – proponuję unikać dociążających nasze nadgarstki busol i zaufać zasadzie mniej znaczy więcej. Taki nie za duży chronograf jak Omega Speedmaster Date przecież będzie pasował do wszystkiego, niezależnie od tego, czy założysz marynarkę, czy sztruksową kurtkę. Co więcej, jestem przekonany, że do garnituru również taki zegarek będzie pasował.

Pewnie wszyscy oglądali Bonda i widzieli zegarek na bransolecie do smokingu. Niby niezgodne z zasadami, ale zauważcie, że to jest przełamanie klasyki, a wszystko inne jest dopięte na ostatni guzik. Jak się wie, co się robi, to można sobie pozwolić na pewne ustępstwa!

Który zegarek jest Twoim ulubionym? Jeżeli podobał Ci się ten filmik, to będziemy wdzięczni za zaobserwowanie mojego profilu z poradami modowymi i profilu @timecatcherswatch z pięknymi, unikatowymi zegarkami vintage. Dzięki!

Ubrania zostały uszyte w pracowni @buczynski_tailoring
Zegarki zostały wypożyczone od @timecatcherswatch – z wyjątkiem Omegi Seamaster Cosmic, która jest moim prywatnym zegarkiem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *