Myślę, że o żadną część garderoby nie dostaję tyle pytań, ile o spodnie z wysokim stanem. Dzisiaj więc chcę Wam powiedzieć, gdzie można znaleźć takie spodnie bardzo tanio, i gdzie ja szukałem swoich pierwszych par, ale obawiam się, że nie wszystkim spodoba się ta odpowiedź. Szybka, pourlopowa kawa, i lecimy z tematem!

Spodnie z wysokim stanem najtaniej może kupić w secondhandzie. Dokładnie tak, jeżeli chcesz zaoszczędzić, to musisz niestety poświęcić trochę swojego czasu, bo to raczej nie będzie tak, że wejdziesz do sklepu i znajdziesz je pierwszego dnia na pierwszym wieszaku. Będziesz musiał pójść raz, drugi, trzeci, coś przymierzyć, coś odrzucić, a na końcu pewnie zanieść do krawca do dopasowania, ale naprawdę tańszego sposobu nie ma.

Kiedy szukasz spodni z wyższym stanem w secondhandzie, to zwróć uwagę na dwie rzeczy:
➡️ szukaj na wieszaku spodni, które mają zakładki, bo najczęściej one były krojone z wyższym stanem. Mogą to być dekomplety od garniturów, czyli spodnie wełniane, więc one z pewnością po czyszczeniu i odświeżeniu przez krawca będą wyglądały naprawdę dobrze.
➡️ wysokość stanu określa się od tego miejsca, do tego miejsca, więc czasem jesteś w stanie już na wieszaku określić, czy spodnie mają potencjał, czy nie. Nie bój się jednak mierzyć i pamiętaj, że znalezienie takich spodni używanych wymaga czasu.

Jeżeli chcesz przyspieszyć ten proces, zawsze możesz porozglądać się za takimi w internecie, na przykład poszukać spodni vintage na eBayu, Vinted czy Vestaire. Na pewno będą droższe, ale przynajmniej dobrze zmierzone i obfotografowane.

Kupujesz używane ubrania?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *