Efekt aureoli mówi o tym, że ludziom ładnym dużo łatwiej przypisuje się pozytywne cechy. To jest ocenianie książki po okładce, czyli coś, czego nie powinniśmy robić, ale jednak robimy i tak. Jest to jeden z wielu powodów, dla którego uważam, że warto się wyglądem zainteresować.

Nie mówię od razu, że masz chodzić w garniturach i każdą chwilę poświęcać na pogłębianie swojej wiedzy o dresscodzie. Mówię jednak, że warto zrozumieć, że to, jak wyglądamy i jak się zachowujemy, to też jest sposób komunikacji, tylko że niewerbalny. W pełni świadomie możemy to zignorować, ale możemy wykorzystać na swoją korzyść.

Mam na imię Kamil i to była moja droga. Kiedy chciałem się poczuć poważniej, zacząłem interesować się tym, jak powinna leżeć koszula i marynarka, a także jakiej długości powinny być spodnie. Zadbałem o proporcje i nagle moje około 170cm przestało mi przeszkadzać. Pozytywne reakcje na nową fryzurę i styl również dawały więcej pewności siebie, która z czasem ze mną została nawet wtedy, gdy rezygnowałem z garnituru na rzecz jeansów i Tshirtu.

Spotkałem się też z niemiłymi komentarzami i choć nie powinienem, to przejmowałem się nimi. Była to jednak mniejszość i przegrywała z pozytywnymi aspektami. Uwierzyłem w siebie, a z czasem zacząłem przekazywać tę wiedzę dalej, bo chcę, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z mojego doświadczenia i zaufać samym sobie. Ubrania zmieniają to, w jaki sposób postrzegamy świat, i w jaki sposób świat postrzega nas.

Jeżeli ten wstęp Cię zainteresował i chcesz się dowiedzieć więcej o moim podejściu do ubrań, to zaobserwuj mój profil. Opowiadam na nim głównie o klasycznej męskiej elegancji, ale podchodzę do niej w nowoczesny sposób i uważam, że to wiedza uniwersalna. Bardzo dziękuję!

Garnitury, koszule i spodnie: @buczynski_tailoring
Sweter: @ansin.pl (w ramach współpracy – z kodem rabatowym KAMIL10 macie 10% na nieprzecenione produkty)
Pasek: @sartolane
Sygnety: @simuero_

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *