W ostatnim filmie pokazałem Wam, jak moim zdaniem dobrze jest dobierać zegarki do ubrań i poziomów formalności. Dziś muszę się przyznać, że ja sam wielkim fanem noszenia zegarka nie jestem – czy zegarek to jest niezbędne akcesorium?

Na początku musimy sobie powiedzieć, że kiedyś zegarek był niezbędny. Dobry czasomierz oznaczał, że było się punktualnym, a wtedy nikt nie sprawdzał godziny na telefonie i nie miał dostępu do zegarów satelitarnych w internecie.

Wracając do ubrań – przyjęło się, że w klasycznej elegancji nie ma za dużo miejsca na biżuterię. Możemy nosić spinki do mankietów, i takim kolejnym elementem przy dłoni zawsze był zegarek. Przy eleganckich zestawach nosiło się zegarki z małymi kopertami, na skórzanych paskach.

O wypożyczenie takich zegarków poprosiłem Filipa prowadzącego sklep z zegarkami vintage – @timecatcherswatch. Filip jest pasjonatem i wyszukuje prawdziwe perełki, dba o ich odrestaurowanie i daje im kolejne życie.

Ta czasowa funkcja jednak dzisiaj trochę zanikła i ja wolę sprawdzać godzinę na smartfonie, więc zegarek dla mnie jest tylko akcesorium stylistycznym. Bardzo mi się podoba, jak piękny zegarek w subtelny sposób podbija cały zestaw, i choć ja swój zegarek noszę rzadko, to regularnie zdobywa on wiele komplementów. Przy zegarku dbam o to, aby na moich dłoniach za dużo się nie działo, rezygnuję z sygnetów czy bransoletek.

Jeżeli chodzi o większe zegarki, to tutaj jest to kwestia preferencji. Mi nie podobają się zegarki, które mocno dociążają nadgarstki. Nie chodzi mi o srebrne czy nawet złote zegarki w stylu nurków, ale bardziej o busole jak np. zegarki Michaela Korsa. Jeżeli jednak komuś się podobają i wie jak je nosić, to pewnie nie potrzebuje moich porad, bo ma swój styl sprecyzowany.

Moim zdaniem zegarki nie są niezbędne, ale na pewno zegarek jest w stanie powiedzieć wiele o jego właścicielu. Nosisz zegarek na co dzień? Jeżeli podobał Ci się ten filmik to będziemy wdzięczni za zaobserwowanie naszych profili – mojego dotyczącego porad modowych i Timecatchers, jeżeli szukasz pięknego, unikatowego zegarka vintage. Dzięki!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *