Młodzi ludzie, którzy mnie obserwujecie, interesujecie się modą i zastanawiacie się nad swoją przyszłością – chcielibyście pracować z męskimi ubraniami? Tak, bo można tyle tych fajnych ubrań nosić? To ja zapytam może inaczej. Czy interesujesz się modą i chcesz chodzić ładnie ubrany, czy faktycznie interesujesz się modą i chcesz ją sprzedawać lub tworzyć?

Nie zrozumcie mnie źle, nie chcę nikogo zrażać do pracy w tej branży – chciałbym natomiast, abyście spojrzeli na nią trzeźwo i zastanowili się, co lubicie robić. Jeżeli interesuje Was handel, sprzedaż, doradztwo wizerunkowe, to wtedy faktycznie warto się zainteresować pracą w sklepie, zacząć od sieciówek w stylu Massimo Dutti i przechodzić do sklepów bardziej nastawionych na eleganckie ubrania z czasem. Jeżeli interesuje Was projektowanie ubrań, to wtedy warto zainteresować się szyciem, krawiectwem, rysunkiem i na przykład konstrukcją ubrań. Zaczniesz od prostych korekt, posiedzisz może na taśmie w szwalni, zdobędziesz doświadczenie i będziesz mógł myśleć, co dalej.

Jeżeli interesuje Cię marketing marek odzieżowych, to też dobrze jest popracować trochę jako sprzedawca, żeby w ogóle poznać ten świat od środka. Jeżeli jednak interesuje Cię głównie chodzenie w eleganckich ubraniach, to możesz zostać albo bankierem, albo prawnikiem, albo lekarzem, albo informatykiem… Rozumiesz, o co mi chodzi – nie musisz pracować w branży modowej, aby się tą modą interesować i aby ubierać się w moim stylu.

Chcę jeszcze dodać, że na pewno w życiu będziesz żałował bardziej rzeczy, których nie zrobiłeś, a nie rzeczy, które zrobiłeś, a które nie wyszły. Jeżeli kusi Cię ten świat to spróbuj do niego wejść i się sam przekonaj. Nie stracisz tego czasu, bo zawsze czegoś nowego się nauczysz, i jak będziesz miał otwartą głowę, to wykorzystasz to doświadczenie niezależnie od tego, co będziesz robił. Jak zawsze, jeżeli interesują Cię kwestie związane z modą, to zaobserwuj mój profil. Bardzo dziękuję ????????

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *