Była kiedyś taka moda, że mężczyźni do garniturów ślubnych zakładali Vansy albo Conversy w ramach takiego przełamania – wiecie, góra elegancka, a dół bardziej na sportowo, bo takie buty nosili na codzień i chcieli właśnie do tego nawiązać. A co ja myślę o sneakersach do garnituru?

Moje podejście do takich połączeń jest jak do wszystkiego: jak Ci się podoba, i dobrze się czujesz, to tak noś na zdrowie ???? Według mnie jednak dobrze zwrócić uwagę na powagę sytuacji. Jak zakładam pełny garnitur, bo jest to na przykład ważna uroczystość dla któregoś z moich znajomych, to wtedy założenie eleganckich skórzanych butów jest podkreśleniem tego, że to specjalna okazja, więc nie zdecydowałem się na swoje codzienne sneakersy, tylko coś bardziej wyjątkowego. Dla mnie w tym jest cała magia – naszym ubiorem nie tylko kreujemy nasz wizerunek, ale też wpływamy na sytuację, w której się znajdujemy.

Noszę jednak sneakersy do zestawów smart-casualowych i  jeżeli chcesz przetestować, czy to będzie rozwiązanie dla Ciebie, to mam 3 proste rady:

➡️ spróbuj połączyć je kiedyś ze sportowym garniturem i T-shirtem, a nie koszulą;

➡️ załóż je do zestawu koordynowanego, na przykład beżowych spodni i niebieskiej marynarki;

➡️ nie zaczynaj od butów do biegania, Jordanów, Asicsów i tak dalej, a postaw na proste New Balance’y czy skórzane proste trampki.

Jaki jest Twój stosunek do sneakersów łączonych z eleganckimi ubraniami?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *