W świecie klasycznej męskiej elegancji czarna koszula ma wielu przeciwników, ale czy faktycznie nie ma żadnej sytuacji, w której można ją założyć? Dziś opowiem o tym, jak nosić czarną koszulę.

Przechodząc od razu do rzeczy muszę zwrócić uwagę na to, że czarna koszula nie jest koszulą elegancką. Nawet jeżeli uszyjemy taką koszulę w kroju smokingowym, to zgodnie z zasadami klasycznego ubioru i tak do smokingu nie możemy jej założyć. Takie połączenia często pojawiają się jednak np. na czerwonym dywanie, kiedy artyści chcą się wyróżnić i zwrócić uwagę, choć moim zdaniem w takich sytuacjach zawsze lepiej pójść w coś, co jest ponadczasowe. Klasyczny zestaw można przełamać subtelnymi detalami i dalej wszystko będzie na swoim miejscu.

Kiedy jednak dresscode nie jest tak mocno określony, to wtedy czarną koszulą można się pobawić. Pierwszy na myśl przychodzi zestaw złożony tylko z czarnych ubrań, gdzie też pojawia się garnitur. Proponuję zostawić niezapięty kołnierz pod szyją i postawić na tkaniny, które są w swoim charakterze nieformalne. W tym przypadku łączymy bawełniany jersey oraz wełnianą korę, która nadaje ubraniu trójwymiarowości.

Czarną koszulę z powodzeniem połączysz też z bielą czy odcieniami szarości, ale najlepiej będzie się właśnie poruszać wśród zestawów monochromatycznych. Moim mniej popularnym pomysłem na czerń jest połączenie go z beżem. Teoretycznie nie powinniśmy łączyć odcieni brązu z czernią, natomiast beż jest na tyle jasny, że moim zdaniem wygląda to bardzo dobrze. W każdym razie to, co jest najważniejsze przy czarnej koszuli to to, żeby pamiętać, że nie jest to koszula formalna.

Lubisz nosić czarne koszule? Jeżeli interesujesz się modą to zaobserwuj ten profil. Bardzo dziękuję!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *