Jeżeli miałbym strzelać, jakie spodnie ma każdy i każda z Was w szafie, to byłyby to jeansy. Są kosmicznie popularne i szalenie uniwersalnie, ale czy to oznacza, że mogą być też częścią eleganckiego stroju? I tak, i nie.

Zacznijmy od prostszego tematu, czyli smart-casualu. W tym wypadku jeansy można oczywiście połączyć z koszulą lub golfem i marynarką, ale dobrze zadbać o to, aby ta marynarka nie była marynarką wziętą od naszego jedynego eleganckiego granatowego garnituru. Fajnie, jakby była wykonana z matowej tkaniny, z widoczną strukturą, może z jakimś wzorem – tutaj przydadzą się takie określenia jak rybie oko, tropik lub flanela.

Dla mnie największym wyróżnikiem sportowej marynarki są nakładane kieszenie i takie polecam do noszenia z jeansami. Przy pasku czy butach warto postawić na brąz, przetestować monki i loafersy.

W internecie znajdziecie wiele fajnych stylówek, w których mamy jeansy połączone z krawatem, i to też może wyglądać super, a także sprawdzić się na rozmowę o pracę czy na uczelnię. Ja sam jednak jakoś nie jestem największym fanem tego połączenia. Po prostu do zestawów z krawatem wolę dobrać spodnie w kant, a jeżeli jeansy, to te, które mam uszyte na miarę.

Wszystkie poprzednie stylizacje, które widzieliście w tym filmie, bazowały na gotowych jeansach japońskiej marki Edwin.

Jak często nosisz jeansy?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *