Dokładnie tydzień temu spróbowałem w 90 sekund wcisnąć najważniejsze aspekty dotyczącego tego, jak moim zdaniem powinna leżeć marynarka. Dzisiaj pogadamy sobie z kolei o proporcjach, które wynikają z wykroju, i jeżeli masz doświadczenie tylko z ubraniami z sieciówek, to mogłeś nigdy nie zwrócić na nie uwagi.

Zacznę od wysokości guzika – dziś w marynarkach sieciówkowych guzik robi się dość wysoko ze względu na to, że marynarki są bardzo krótkie. W dobrze skrojonej marynarce guzik jest mniej więcej w najwęższym miejscu talii, czyli zdecydowanie niżej, niż na mostku. Marynarka ma wtedy lepszy balans, nie otwiera się tak na klatce piersiowej. 

Pod względem kroju spójrz również na wysokość pachy, czyli to, gdzie wszyty jest rękaw. Jeżeli pacha jest nisko, to będzie to ograniczało Twoje ruchy i będzie się robił taki nietoperz. Wysoko wszyta pacha sprawi, że łatwiej będzie Ci się ruszać w marynarce.

Przechodzimy do wyglądu. Ja jestem zwolennikiem mocno zaokrąglonego dołu marynarki, co w połączeniu z pierwszym punktem sprawia, że marynarka jest dynamiczna. W połączeniu z mniejszym wypełnieniem w ramionach i szerokimi klapami uzyskujemy marynarkę, która w bardzo pozytywny sposób wpływa na naszą sylwetkę. 

Szerokość klap. Szerokie klapy potęgują ten efekt odwróconego trójkąta, czyli szerokich barków i wąskiej talii. Zobaczcie, że ja nie wyglądam, jakbym nie mieścił się w drzwiach i miał talię osy, tylko proporcje marynarki po prostu korespondują z naturalnym kształtem męskiej sylwetki. Rewers pełni też funkcję ozdobną i może być przesadnie szeroki, jeżeli tego chcesz, ale złoty standard mówi o tym, aby sięgał przynajmniej do połowy szerokości naszych ramion. 

Jeżeli w marynarkach czujesz się jak w zbroi, to prawdopodobnie dlatego, że właśnie ich wykrój jest w tych aspektach po prostu skopany. W czymś takim nie da się czuć komfortowo, ale jeżeli zastosujesz moje rady i z tego i poprzedniego filmu, to w końcu znajdziesz marynarkę, którą polubisz. 

Jeżeli interesują Cię porady modowe, zaobserwuj mój profil. Dziękuję ????????

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *