Zainspirowany ostatnimi komentarzami obrońców prawdziwej męskości pod moimi rolkami postanowiłem, że dzisiaj przedstawię 3 elementy ubioru uznawane przez nich za niemęskie, a noszone kiedyś przez w ich rozumieniu na pewno prawdziwych mężczyzn, czyli przez żołnierzy 🙂
Na pierwszy ogień oczywiście musi iść wysoki stan, czyli spodnie nad pępek. Komentarz już podwieszam, pozwolę sobie tego nie czytać, natomiast warto zwrócić uwagę na to, że kiedyś ten wysoki stan to był przecież właśnie w mundurach. Ale w sumie nie tylko w mundurach, bo właśnie w garniturach również, i ci wszyscy super cool gangsterzy też przecież taki wysoki stan nosili. Zobaczcie, gdzie tutaj mamy odcięcie pasa, jak długa jest marynarka, no to są piękne klasyczne proporcje.
Jak już jesteśmy przy wysokim stanie, to np. zapięcie w stylu gurkha to nic innego jak zapięcie skopiowane z militarnych spodni armii brytyjskiej, a ich nazwa wzięła się od elitarnego nepalskiego oddziału. Takie spodnie miały bardzo szeroki, miękki pas zapinany na klamerki. Około 100 tysięcy Gurkhów walczyło w czasie I wojny światowej. Brali oni udział m.in. w bitwach pod Loos, Givenchy, Neve-Chapelle i Ypres; znaleźli się także w Mezopotamii, Iranie, Palestynie, gdzie walczyli z Turkami, brali także udział w bitwie pod Gallipoli. Dalej te spodnie są niemęskie?
Last but not least, krawat, moi drodzy. Kolorowe jedwabne chusty w pułku kawalerii noszone przez chorwackich oficerów zwróciły uwagę monarchy na tyle, że nadał tej formacji miano Royal Cravattes (stąd cravate). Później krawat wszedł również na stałe do stroju króla, a pieczę nad królewskimi cravates sprawował tzw. cravatier. Wkrótce moda na noszenie krawatów przeszła również do Anglii, a następnie do całej Europy.
Na koniec mam krótką wiadomość do wszystkich – jeżeli mężczyzna ma to poczucie męskości, cokolwiek ono dla niego znaczy, głęboko w sobie, to może tak naprawdę założyć sukienkę i dalej będzie się czuł męski. Jeżeli interesujesz się modą, to zachęcam do zaobserwowania profilu, no i życzę Ci udanego tygodnia 🙂
Komentarze